تهران - جودوکاران ژاپن مقام نخست رقابت های جایزه بزرگ تونس که ورودی بازیهای المپیک 2012 لندن بود را با اقتدار از آن خود کردند.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا، رقابت های جودوی جایزه بزرگ تونس که اولین پیکار دارای امتیاز ورودی المپیک لندن محسوب می شد طی روزهای 17 الی 19 اردیبهشت ماه در تونس برگزار شد.
348 ورزشکار از 43 کشور در این رقابتها بر روی تاتامی رفتند و تمامی کشورهای مطرح به غیر از کره جنوبی در تونس حاضر بودند.
در بخش مردان این مسابقات تیم ملی ژاپن مطابق انتظار با کسب 2 مدال طلا، 2 نقره و یک برنز عنوان قهرمانی را کسب کرد و تیم های اوکراین و ازبکستان سکوهای دوم و سوم را به دست آوردند.

در پایان این مسابقات 15کشور ژاپن،ازبکستان، اسلوونی، اوکراین، آلمان،بلاروس، روسیه، مجارستان، فرانسه، قزاقستان، بلژیک، برزیل، هلند، آذربایجان و گرجستان صاحب مدال شدند.
تیم پنج نفره ایران متشکل از مختار خورنگ، ذکریا مرادی، ایرج امیرخانی، مسعود جلیل وند و مجتبی اکبری در این مسابقات نمایش دور از انتظاری داشت و بدون حتی یک پیروزی به کار خود پایان داد.
پس از پایان این مسابقات جودوکاران اردوی تمرینی مشترک خود را آغاز کرده و به مدت چهار روز در تونس به تمرین می پردازند.
کاپ جهانی برزیل که طی روزهای 8 و 9 خردادماه و کاپ جهانی اسپانیا که 15و 16 خرداد ماه برگزار می شود پیکارهای پیش روی فدراسیون جهانی جودو است که دارای امتیاز ورودی المپیک خواهد بود.
فدراسیون جودوی ایران در نظر دارد تیم ملی بزرگسالان را به مسابقات کاپ جهانی اسپانیا که در مادرید برگزار می شود، اعزام کند.