X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری درباره ورزش با نام «پهلوانان نمی‌میرند، ورزش می‌کنند» منتشر شد.
خبرگزاری فارس: کتاب «پهلوانان نمی‌میرند، ورزش می‌کنند» دربرگیرنده گزیده‌ای از بیانات رهبر فرزانه انقلاب پیرامون «ورزش» منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، این کتاب ششمین عنوان از مجموعه کتاب‌های «راهبرد جوان» است که که در سال‌های 1369 تا 1384 و در جمع‌های مختلف ورزشکاران، قهرمانان و مسئولان ورزش کشور ایراد شده است.
«پهلوانان نمی‌میرند، ورزش می‌کنند» مجموعه‌ای است جذاب و بدیع که علاوه بر بیانات رهبر انقلاب درباره ورزش و اهمیت توجه به آن در سطوح مختلف، توصیه‌هایی درباره ورزش قهرمانی و پهلوان‌پروری، همچنین صعود ایران به قله‌های رفیع جهانی در گستره ورزش را در خود جای داده است.

این کتاب که در قطع پالتویی، 48 صفحه و به شیوه «گزیده بیانات» منتشر و روانه بازار شده است، همچنین در بردارنده توصیه‌هایی ارزشمند و خواندنی به متولیان ورزش کشور است.
تاکید بر ورزش همگانی و ایجاد روحیه ورزش طلبی در میان مردم، نگاه به ورزش نه به عنوان یک حرفه که به عنوان شانی از شئون زندگی، تساوی حق زن و مرد در ورزش، استفاده از ظرفیت‌های استثنایی کشور در رشد و تربیت نسل‌های نو، نیازسنجی جامعه برای بهره‌برداری از جمعیت جوان کشور برای تربیت نسلی پویا و پرنشاط، برخی رئوس مورد اشاره در این کتاب هستند.
در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «اگر بخواهیم جوانان ورزش کنند، در جامعه ورزشی به قهرمان احتیاج داریم. این جاست که ورزش حرفه‌ای وسط می‌آید. لذا من به خلاف بعضی‌ها که از اول انقلاب گفتند: «انقلاب با قهرمان ورزشی مخالف است»، گفتم: نه، بنده با قهرمان ورزش موافقم و معتقدم که دنیای ورزش یابد قهرمان داشته باشد» ما اگر بخواهیم حرکتی عمومی بشود باید یک قله برایش داشته باشیم؛ یک الگوی درجه بالا برایش داشته باشیم. اگر نداشته باشیم در سطح پاین و در دامنه هم وسعت پیدا نمی‌کند. جانبازان ورزشکار آن قهرمانان هستند.
ایمان و تقوا، توجه به حقیقت ژورنالیسم ورزشی به دور از هرگونه سطحی انگاری و عوام‌زدگی، سرمایه‌گذاری با تدبیر و دور اندیشی در نقاط مختلف کشور از جمله دیگر موضوعات مورد بحث در این کتاب است.
در بخش دیگری از کتاب درباره تشویق قهرمانان آمده است: این جوان‌های ما، به خصوص چند تا از خانم‌ها رفتند اورست و یکار بزرگ را انجام دادند؛ اما هیچ تشویقی هم نشدند. من تعجب می کنم که در یک جاهایی، ورزشکارها خیلی تشویق می‌شوند، بد هم نیست، ما موافقیم. ما به تشویق ورزش قهرمانی اعتقاد داریم؛ چون وقتی ورزشکار ما در قله قهرمانی قرار می‌گیرد، به طور طبیعی بخش مهمی از جامعه را به سمت ورزش می‌کشاند و تشویق می‌کند. من با ورزش قهرمانی و تشویق قهرمانی خیلی موافقم، منتها چرا تبعیض؟ در یک جاهایی، بعضی از قهرمانها را تشویق کنند، در یک جاهاهایی عده‌ای مورد بی‌توجهی قرار بگیرند، این را انسان نمی‌پسندد.»
«پهلوانان نمی‌میرند، ورزش می‌کنند» با قیمت 400 تومان و در شمارگان 3 هزار نسخه روانه بازار شده است.
«راهبرد جوان» عنوان مجموعه‌ای است جدید که تلاش دارد ضمن باز نشر بیانات رهبر فرزانه انقلاب در موضوعات مختلف، مباحث موضوعی را در قالب راهبردهایی موجز و موثر با نگارش منسجم در اختیار مخاطبان و علاقمندان به ویژه نسل جوان قرار دهد. پیش از این نیز کتاب «اخلاق باید محمدی باشد» تشریح گوشه‌هایی از سیره اخلاقی نبی اعظم (ص)، حرفی برای تمام فصول، قرآن در بیان رهبر فرزانه انقلاب «شرح غم پنهان» توصیه‌هایی برای اهالی شعر و علاقمندان به شاعری به زیور طبع آراسته شده بود.