X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

 طرح جدید فدراسیون بین المللی جودو در خصوص نحوه کسب سهمیه المپیک 2012 لندن و اینکه برای نخستین بار سهمیه المپیک به جای وزن به ورزشکار تعلق می گیرد، با انتقادات خاص خود همراه بوده است.  

منبع: www.ipna.ir (خبرگزاری ورزش ایران)

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، این اعتراضات تا آنجا پیش رفت که "ماریوس ویزر" رئیس فدراسیون بین المللی جودو به کمیته مسابقات IJF دستور داد تا طرح دیگری را در این خصوص بررسی کنند و در نهایت قرار شد از ابتدای سال 2010 در تمامی مسابقات جهانی رده های سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان هر کشوری بتواند در هر زمان 2 ورزشکار را معرفی کند.

همزمان با این موضوع، فدراسیون بین المللی جودو شاهد اعتراضات مکرر کشورها نسبت به نحوه گزینش ورزشکاران برای مسابقات "مستوز 2010" بود.

شرایط شرکت در این رقابتها به شکلی بود که بسیاری از چهره های نخبه امکان شرکت در آن را پیدا نکردند و در پاسخ به انتقادات ارائه شده رئیس IJF در نامه ای خطاب به کشورهای عضو به نوعی از آنها دلجویی کرد.

در متن نامه "ویزر" آمده است: به شخصه از تمامی فدراسیونهایی که ورزشکاران شاخص خود را به مسابقات مسترز 2010 اعزام کرده اند سپاسگزارم.  این در شرایطی است که به مشکلات متعددی که با آن روبرو هستند از جمله مشکلات  اقتصادی کاملا واقفم.

وی ادامه داد: ما به خوبی می دانیم که موارد استثنایی و دلایلی وجود دارند که برخی ورزشکاران به سادگی قادر به شرکت در مسابقات نخواهند بود اما از شما می خواهم این موضوع را درک کنید که دلیل این مشکلات جاه طلبی شخصی من یا منفعت IJF است که همه کشورها و ورزشکاران جودو باید در آن مشارکت داشته باشند.

براساس این گزارش "ماریوس ویزر" که پیش از تصدی کرسی ریاست فدراسیون بین المللی جودو، ریاست اتحادیه جودو اروپا را در اختیار داشت همواره استراتژی تعامل با قاره های مختلف را در دستور کار خود قرار داده است.