از سوی سه تن از نامزدها صورت گرفت
تقاضای ابطال انتخابات جودو از دیوان عدالت اداری
خبرگزاری فارس: سه تن از نامزدهای ریاست فدراسیون جودو با تقدیم دادخواستی به دیوان عدالت اداری، تقاضای ابطال انتخابات را کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مهرداد حسن‌زاده، محمد کیهان و ایرج اکبرلو، 10 مورد اعتراضی خود را به دیوان عدالت اداری ارائه دادند که به شرح زیر است:

1 ـ عدم ارسال دعوتنامه کتبی به کاندیداها جهت حضور در مجمع
2 ـ دخالت مدیرکل مجلس سازمان تربیت بدنی که همزمان ذیحساب فدراسیون جودوست و تماس با استان‌ها جهت حمایت از کاندیدایی خاص.
3ـ بازنشسته بودن سرپرست فدراسیون جودو و منع قانونی در به کارگیری وی و لزوم اخذ مجوز قبل از انتخابات.
4 ـ مفتوح بودن پرونده اتهامات جعل هویت جودوکاران نوجوان در شعبه اول بازپرستی دادسرای کارکنان دولت.
5 ـ پرداخت مبالغ 200 تا 500 هزار تومان به هر یک از اعضای مجمع از جمله نمایندگان باشگاه‌ها، ورزشکاران که از تهران بوده‌اند.
6 ـ عدم ارسال نامه کتبی مبنی بر رد صلاحیت و اکتفا به تماس تلفنی 24 ساعت قبل از انتخابات فدراسیون جودو؛ در حالیکه مرجع تجدید نظر و رسیدگی به اعتراضات در سازمان تربیت‌بدنی و فرصت لازم جهت تجدید نظر و رسیدگی وجود نداشته است.
7 ـ شائبه حمایت سازمان تربیت‌بدنی از کاندیدایی خاصی و عدم توجه و رسیدگی به تخلفات قبل و حین برگزاری مجمع عمومی فدراسیون جودو.
8 ـ معرفی 7 تن از اعضای مجمع عمومی فدراسیون جودو از جمله نمایندگان ورزشکاران، مربیان، داوران، باشگاه ها توسط یکی از کاندیداها که طبعاً معتمد وی بوده و به او رأی داده‌اند؛ در حالیکه طبق اساسنامه مجامع عمومی فدراسیون‌ها باید انجمن‌های مربوطه نمایندگان مذکور را تعیین می‌کردند.
9 ـ پرداخت هدایا قبل از انتخابات مجمع عمومی به اعضای مجمع توسط یکی از کاندیداها
10 ـ حضور بیش از 50 نفر افراد غیر عضو مجمع که شائبه مراقبت از هر یک از اعضای مجمع در نوشتن و ارائه رای به کاندیدای خاص ایجاد کرد.
قبل از انتخابات فدراسیون جودو نیز این نامزدها با ارسال نامه‌هایی به برخی موارد تخلفات مجمع عمومی فدراسیون جودو به ریاست سازمان تربیت‌بدنی و مراجع ذیصلاح، تقاضای تعویق افتادن و رسیدگی به موارد تخلفات را کرده بودند.
انتخابات ریاست فدراسیون جودو برگزار شد که در آن علیرضا امینی توانست با کسب آرای لازم به عنوان رئیس انتخاب شود.  

 منبع: خبرگزاری فارس