سرمربی تیم ملی جودو بزرگسالان از تعویق زمان برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، انتخابی تیم ملی در اواخر بهمن خبر داد.

"محمود میران" در گفتگو با خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، اظهار داشت: پیش از این قرار بود تا مسابقات قهرمانی کشور، انتخابی تیم ملی جودو اوایل بهمن به میزبانی تهران برگزار شود که تصور می کنم به دلیل عدم آمادگی میزبان به اواخر بهمن موکول شده است.
وی تصریح کرد: مسابقات کسب سهمیه المپیک 2012 از اردیبهشت سال 89 آغاز خواهد شد و درصدد آن هستیم تا هرچه سریعتر اردوها را آغاز کنیم. مسابقات جهانی 2010 ژاپن و بازیهای آسیایی 2010 گوانگجو رویدادهای مهم جودو است اما مشکلات مالی در خصوص برگزاری اردوها کار را سخت کرده است.

کاپیتان اسبق تیم ملی جودو درخصوص تصمیم جدید فدراسیون بین المللی مبنی بر حضور 2 جودوکار در هر وزن در مسابقات جهانی گفت: توجیه IJF این بود که به دلیل افزایش شانس کسب سهمیه المپیک، جودوکاران شاخص هر کشور از شانس کسب سهمیه برخوردار باشند. تک حذفی شدن مسابقات کار را سخت تر کرده است اما با این قانون کشورهایی مانند روسیه، ژاپن، فرانسه، کره و... به عنوان کشورهای صاحب نام جودو جهان از شرایط بهتری برخوردار خواهند شد. در عین حال ما نیز باید تلاش خود را بیشتر کنیم زیرا مسابقات برایمان سخت تر شده است.
میران درباره تغییرات احتمالی در کادر فنی تیم ملی و نحوه برگزاری انتخابی ها یادآور شد: تغییری در ترکیب کادر مربیان تیم ملی ایجاد نخواهد شد و کار را با حاجی آخوندزاده و دلیر ادامه خواهیم داد. همچنین جودوکاران با سابقه ای مانند ملک محمدی و رودکی برای حضور در تیم ملی ابراز تمایل کرده اند که در جلسه هفته آینده تیم ملی، نسبت به چگونگی برگزاری انتخابی ها و دعوت از این جودوکاران تصمیم گیری خواهیم کرد. 

منبع: خبرگزاری ورزش ایران