X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

برای نخستین بار در تاریخ جودو جهان، فدراسیون بین المللی جودو تصویب کرد تا از این پس هر کشور می تواند دو جودوکاررا  در هر وزن به مسابقات جهانی اعزام کند.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، کمیته فنی فدراسیون بین المللی جودو در واپسین روزهای سال دسامبر 2009 در جریان اجلاس توکیو تصمیم گرفت تا از ابتدای سال 2010 میلادی هر کشور مجاز به اعزام دو ورزشکار در هر وزن برای مسابقات جهانی رده سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان باشد.  

منبع: www.ipna.ir (خبرگزاری ورزش ایران)

بر اساس این گزارش، این پیشنهاد از طرف ماریوس ویزر رییس فدراسیون بین المللی جودو مطرح شد.

ولادیمیر بارتا، رییس کمیته مسابقات فدراسیون بین المللی جودو در این خصوص گفت: ما متوجه این موضوع شدیم که ورزشکاران شاخص مجبور هستند تا در منازل خود باقی بمانند در حالیکه نسل شاخصی وجود دارند که امکان شرکت در مسابقات جهانی را به دلیل امکان حضور تنها یک ورزشکار در هر وزن از دست می دهند.

وی افزود: جودوکارانی مانند "ریوکو تانی" قهرمان 48- کیلوگرم جودو ژاپن یا "تدی راینر" قهرمان سنگین وزن فرانسوی سالها قهرمان مطلق این ا.زان هستند و با وجود آنها سایر قهرمانان شانس حضور در ترکیب تیم ملی را از دست می دهند.

"الکساندر میخائیلین" و "تامرلان تمنوف" دو قهرمان شاخص جودو روسیه دیگر نمونه هایی از این دست محسوب می شوند.

از آنجا که کسب سهمیه المپیک 2012 لندن بر اساس رنکینگ جودوکاران انجام خواهد شد، به این ترتیب حضور دو جودوکا از هر کشور برای کسب سهمیه المپیک، رقابت هایی منصفانه تر را ایجاد می کند.

فدراسیون بین المللی جودو پیش بینی کرده است تا با سیستم ارائه شده کسب سهمیه المپیک، جودوکارانی از 103 کشور جهان در المپیک 2012 لندن به رقابت خواهند پرداخت.

در حال حاضر، انگلستان(به عنوان میزبان)، ژاپن، فرانسه، آلمان و کره موفق به کسب هر 14 سهمیه ممکن در دو بخش مردان و زنان شده اند.